Články a videa v sekci

Vlastní firmware, zavaděč nebo operační systém kde začít?

access_time19.duben 2019remove_red_eye872chat_bubble_outline0

Programování vlastního firmwaru, hypervisoru, boot loaderu nebo operačního systému určitě není pro většinu programátorů obvyklá náplň práce. Některé před takový úkol postaví náhoda, jiní si jej vyberou sami právě proto, že chtějí zkusit něco za hranicí všedních dnů. Programování ..

Co musí programátor umět kromě programování

access_time19.duben 2019remove_red_eye803chat_bubble_outline0

Ekonomický přínos v programování a jak ho dosáhnout. Zákazník potřebuje víc než jen aplikaci nebo web. Zkušenosti z 10+ let na volné noze. Celá prezentace lze najít zde: http://pepa.info/prednasky/co-musi-programator-umet.pdf

Úvod do reaktivního programování ve Swiftu

access_time19.duben 2019remove_red_eye696chat_bubble_outline0

Co je to reaktivní programování a jak s ním začít ve Swiftu? Názorná ukázka výhod a základních technik. A také ukázka toho jak lze reaktivní programování použít pro vývoj iOS aplikací.

Bash a strukturované programování (Lukáš Bařinka)

access_time19.duben 2019remove_red_eye803chat_bubble_outline0

Jak programovat v Shellu, struktorové programování v Linuxu a jak používat BASH se dozvíte na přednášce Lukáše Bařinka.

Začínáme s Angularem

access_time19.duben 2019remove_red_eye789chat_bubble_outline0

Víkendová konference na téma začínáme s Angularem od D. Tyemnyák. - zajímavá přednáška o webu, javascriptu, frameworcích, pythnu.

Je React Native cesta pro vývoj mobilní aplikace?

access_time17.duben 2019remove_red_eye725chat_bubble_outline0

React Native je framework pro tvorbu mobilních aplikací za použití programovacího jazyka JavaScript. Pomocí ReactNative lze vytvářet tzv nativní mobilní aplikace, které se neliší od aplikacích v jazycích jako Objective-C či Javě. React Native používá ReactJS pro vytváření uživatelského ..

Publikování na tabletech a mobilech (Martin Lér)

access_time02.duben 2019remove_red_eye737chat_bubble_outline0

Chystáte se vydat časopis nebo newsletter pro iPad? Chcete médium čitelné i na mobilních telefonech? Jaké cesty lze pro publikování na mobilních zařízeních zvolit? Jaké systémy jsou k dispozici? Jaké jsou praktické zkušenosti? Jakým směrem se digitální publikování vyvíjí? Na tyto otázky vám ..

Pavel Minář: Všude chleba o dvou kůrkách

access_time02.duben 2019remove_red_eye711chat_bubble_outline0

Záznam přednášky ze setkání Business Tuesday Velké věci na volné noze 21. června 2016. Pavel Minář je špičkový IT lektor a konzultant, přední český expert na Google Apps. 18 let se podílel na vývoji produktu Zoner Photo Studio, až před pár lety odešel z pozice technického ředitele podnikat na ..